Lokalizacja:Obwodnica Jaroslawia
Adres/opis:Droga serwisowa na wysokosci osiedla Slonecznego
Współrzędne GPS:50.0133, 22.7044 - Sprawdż na Google Maps

Opis trasy

W związku z rozpoczęciem prac rewitalizacyjnych w Parku Miejskim im. Bohaterów Monte Cassino w Jarosławiu został on zamknięty dla mieszkańców. Oczywiście nie oznacza to końca Jarosławskiej Piony, na czas remontu, aż do odwołania zmieniamy lokalizację i począwszy od 23 grudnia br. biegi odbywać się będą na pętli jarosławskiej obwodnicy w okolicy os. Słonecznego i dawnej przystani nad Sanem. Na miejsce biegu najlepiej dojechać od strony centrum jadąc ul. Tarnowskiego i następnie skręcając w ul. Na Blichu.

Na potrzeby biegu wytyczona została pętla o długości 1 712 m. Podczas Jarosławskiej Piony pętla pokonywana jest prawie 3 razy. Start i meta zlokalizowane są na drodze serwisowej wzdłuż jarosławskiej obwodnicy i ogródków działkowych od strony rzeki San. W celu uzyskania dokładnego dystansu 5 km meta jest przesunięta względem startu o 136 metrów. Start zlokalizowany został na wysokości bramy viaTOLL.

Nawierzchnia:

• 90% nawierzchnia asfaltowa
  • 10% nawierzchnia kamienisto-ziemna

Trasa nie jest atestowana, ale została zmierzona kółkiem pomiarowym (drogomierzem).

Trasa biegu nie jest zamknięta ani zabezpieczona, po trasie mogą poruszać się osoby i pojazdy nie będące uczestnikami biegu.

Jeśli w biegu bierzesz udział po raz pierwszy to dobrym pomysłem będzie przyjść na miejsce startu 15-20 minut wcześniej i przebiec jedną pętlę dla rozgrzewki, przy okazji zapoznając się z przebiegiem trasy.