Piona logo

Trasa

Najważniejsze informacje

Miejscowość:Cieszacin Wielki
Lokalizacja:MOP Cieszacin
Adres/opis:Parking na drodze technicznej przy MOP Cieszacin
Współrzędne GPS:49.9952, 22.6053 - Sprawdż na Google Maps

Opis trasy

Bieg odbywa się na terenach leśnych Nadleśnictwa Kańczuga w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 oraz drogach polnych m. Cieszacin Wielki. Start i metę zlokalizowano na drodze serwisowej przy autostradzie A4 przed węzłem Jarosław-Wschód w okolicy MOP Cieszacin.

Na miejsce biegu najlepiej dojechać od strony Jarosławia kierując się drogą powiatową nr 1617R w kierunku miejscowości Zarzecze, następnie wyjeżdżając z m. Szczytna za wiaduktem autostrady A4 skręcamy w lewo w drogę serwisową w kierunku MOP.

Na potrzeby biegu została wyznaczona i oznakowana za pomocą taśm pętla o długości ok. 5 km, którą podczas zawodów pokonujemy jednokrotnie. Trasa ma charakter trailowy i została przygotowana w terenie urozmaiconym z naprzemiennie występującymi podbiegami i zbiegami o różnym stopniu nachylenia. Na pętli w zależności od lokalnych warunków pogodowych mogą wystąpić różnego rodzaju przeszkody terenowe w postaci błota, wystających korzeni, zwalonych drzew, gałęzi i innych naturalnych elementów.

Ze względu na crossową nawierzchnię rekomendujemy start w butach o dobrej przyczepności z mocno agresywnym bieżnikiem i dostosowanie prędkości biegu do aktualnych warunków.

Nawierzchnia:

  • 95% - ścieżki leśne i drogi polne
  • 5% - droga asfaltowa

Trasa biegu nie jest zamknięta ani zabezpieczona, po trasie sporadycznie mogą poruszać się osoby i pojazdy nie będące uczestnikami biegu.

Ślad GPS w formacie GPX:

trasa biegu
© 2014 Piona
Przemyśl Jarosławska Grupa Biegowa SOKÓŁ
Piona ikona