Piona logo

Trasa

Najważniejsze informacje

Miejscowość:Rzeszów
Lokalizacja:Ścieżka pieszo-rowerowa przy zaporze
Adres/opis:wzdłuż lewego brzegu Wisłoka, start przy zaporze (Most Kaprpacki)
Współrzędne GPS:50.0194, 21.9982 - Sprawdż na Google Maps

Opis trasy

Bieg odbywa się na ścieżce pieszo-rowerowej wzdłuż zalewu po lewej stronie Wisłoka. Odcinek o długości 2,5km pokonywany jest w obu kierunkach, tam i z powrotem, co daje dystans całkowity 5km. Wzdłuż trasy co 500m oraz na początku i końcu ustawione są dwustonne tabliczki z informacją o odgległości od początu lub końca odcinka (w zależności w którą stronę biegniemy). Tabliczki sięgają do pasa (wysokość ok. 1m) i po starcie znajdują się po prawej stronie a po nawrocie po lewej.

Start i meta zlokalizowane są przy zaporze (Moście Karpackim) od strony zalewu na wysokości tabliczki z oznaczeniem 0m / 2500m. Nawrót znajduje się przy malutkim placyku, na którym znajdują się dwie ławeczki i toi-toi, a ścieżka odbija w prawo i znajduje się tam tabliczka z oznaczeniem 2500m / 0m. Bieg zaczynamy w kierunku przeciwnym niż płynie Wisłok a kończymy z prądem rzeki.

Nawierzchnia:

  • 100% asfaltowa - ścieżka pieszo-rowerowa

Trasa nie jest atestowana.

Trasa jest płaska, prosta i bardzo szybka. Asfalt na całej długości jest równy, nie ma zbiegów i podbiegów ani ostrych zakrętów. Najtrudniejsze miejsce to nawrót o 180 stopni.

Trasa biegu nie jest zamknięta ani zabezpieczona, po trasie mogą poruszać się osoby i pojazdy nie będące uczestnikami biegu.

Inni uczestnicy ruchu mają takie samo prawo się po niej poruszać, dlatego należy zachować szczególną ostrożność na innych pieszych i rowerzystów.

Szczegółowa mapka biegu znajduje się pod adresem:

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zzuEXeEW-4eQ.k3eRd_ClY7tY

trasa biegu
© 2014 Piona
Przemyśl Jarosławska Grupa Biegowa SOKÓŁ
Piona ikona