Piona logo

Trasa

Najważniejsze informacje

Miejscowość:Jarosław
Lokalizacja:Park miejski im. Bohaterów Monte Cassino
Adres/opis:Al. Szczepańskiego
Współrzędne GPS:50.0229, 22.6703 - Sprawdż na Google Maps

Opis trasy

Bieg odbywa się na terenie Parku Miejskiego im. Bohaterów Monte Cassino w Jarosławiu. Na potrzeby biegu wytyczona została pętla o długości 1002,5m. Podczas Jarosławskiej Piony pętla pokonywana jest 5 razy. Start i meta zlokalizowane są na głównej alejce przy pierwszych ławeczkach od strony przedszkola. W celu uzyskania dokładnego dystansu 5km meta jest przesunięta względem startu o 12,5 metra.

Nawierzchnia:

  • 100% nawierzchnia miękka - ścieżki parkowe.

Trasa nie jest atestowana, ale została bardzo dokładnie zmierzona kółkiem pomiarowym (drogomierzem).

Trasa biegu nie jest zamknięta ani zabezpieczona, po trasie mogą poruszać się osoby i pojazdy nie będące uczestnikami biegu.

Jeśli w biegu bierzesz udział po raz pierwszy to dobrym pomysłem będzie przyjść do parku 15-20 minut wcześniej i przebiec jedną pętlę dla rozgrzewki, przy okazji zapoznając się z przebiegiem trasy.

Wjazd samochodów na teren parku nie jest możliwy. Auto można zostawić na parkingu przy alei płk Szczepańskiego przed główną bramą wejściową.

Trasa jest płaska. Nawierzchnia jest nierówna, na południowym odciunku należy zwrócić uwagę na wystające korzenie. Trasa prawie w całości znajduje się w cieniu drzew, dzięki czemu słońce nie przypieka nawet w upalne dni. W deszczowe dni na ścieżkach gromadzi się błoto.

trasa biegu
© 2014 Piona
Przemyśl Jarosławska Grupa Biegowa SOKÓŁ
Piona ikona